V Nymburce pršely trojky

Velmi sympatickým výkonem se prezentovala SLUNETA na hřišti mistra. Obzvláště první půle byla z naší strany hodně povedená, ale pojďme postupně.

Vstup do utkání se nám sice nevydařil a trvalo téměř tři minuty, než jsme se trefili do koše, ale evidentně bylo číslo tři dnešnímu utkání souzeno, protože téměř po třech minutách se za tři body trefil Michal Šotnar a nastartoval tím trojkové představení, ve kterém měla v prvním poločase hlavní slovo SLUNETA. Díky skvělému procentu střelby jsme tak mohli zaevidovat vítěznou první čtvrtinu v poměru 19:22.

Domácí pak druhou desetiminutovku začali sérií 8-0 a otočili na 27:22, ale to naše hráče nezaskočilo a stále hráli svou hru bez bázně a hany a drželi si stále vysoké procento střelby a stále drželi mistra zkrátka. První půli tak zaslouženě vyhráli naši hráči 39:44.

Nevíme sice, co se dělo v šatně Nymburka o přestávce, ale na hřiště přišlo jiné mužstvo a ukázalo naplno svou sílu, změnil obranu na zónovou a téměř celou druhou půli hrál press po celém hřišti. A vyplatilo se to, našim hráčům přestalo padat a domácí převzali otěže zápasu a dílčím skóre ve třetí čtvrtině 30:13 vlastně rozhodli utkání.

Zbytek zápasu pak naši hráči sice bojovali, ale Nymburští také ukázali, že umí střílet za 3 body a vrátili nám všechny trojky z první půle, domácí tak v zápase nastříleli 12 trojek z 29 pokusů, naši hráči 16 z 33 pokusů, což je velmi slušné procento 48,5%, ale ani tak to na basketbalového giganta nestačilo. Konečný výsledek byl až příliš krutý a za výkon by si SLUNETA zasloužila menší bodový rozdíl. I tak můžeme ale říci, že naši borci odehráli skvělé utkání a nyní se mohou soustředit na zápas sezóny proti Opavě.

ČEZ Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 101:79 (19:22 39:44 69:57)

Body domácí: Hruban 21, Wright 18, Bohačík 14, Peterka 11, Benda a Pumprla po 9, Vyoral 7, Kříž a Davis po 5, Šafarčík 2
Body hosté: Houška a Martin po 13, Pecka 11, Šotnar a David po 9, Fait 6, Wisseh, Šteffel a Šmíd všichni po 5, Svejcar 3
Trojky: 29/12 – 33/16
Trestné hody: 7/7 – 5/5
Doskoky: 43 -28
Osobní chyby: 14 - 16